Szlovákiai Magyar Adatbank - Kézművesek » Kézműves mesterségek » ékszerkészítő ékszerkészítő – Szlovákiai Magyar Adatbank – Kézművesek
Kézműves - ékszerkészítő
2 találat

Cseh Ilona

Részletek

Cseh Ilona
barath-ilona-6

50 évesen kezdtem el ólomüvegezéssel foglalkozni. Budapesten kaptam az első OKJ vizsgát, majd a Szimultán művészeti iskolában szerzetem meg az érettségit művészi üvegolvasztásból. Tűzzománc- és a kerámiakészítést hobbi szinten tanultam. Kezdetben fusing ékszereket készítettem, amelyeket kézműves vásárokon értékesítettem. Később a kínálatomat tűzzománc ékszerekkel, faliképekkel, majd kerámia tárgyakkal, bögrékkel bővítettem. Az első években Magyarországon jártam a kézműves vásárokat, majd Felvidéken csatlakoztam a kézművesek csapatához. Jelenleg 67 évesen, nyugdíjasként, mint szabad művész tevékenykedem. Bár kicsit fáradtan, de segítséggel még aktívan vásározok. A termékeimet teljesen egyedül készítem.

Alkalmazott technikák: kerámia, tűzzománc, fusing, cínezés

 

Mesterségkézműves / ékszerkészítő / keramikus
Technikaagyagozás / tűzzománc
Működési formanyugdíj mellett
Kézműves aktivitásmesterségbemutatókat tart / értékesít
Szakmai besoroláshagyományos kézműves (tanfolyamokon, táborokban tanulta a mesterséget, magas szinten műveli)
TelepülésKamocsa [Komoča]
Rövid URL
ID9132
Módosítás dátuma2023. december 11.

Mészáros Éva

Részletek

Mészáros Éva
meszaros-eva-1

A makramé az 1960-as évek népszerű kézimunkafajtája és iparművészeti ága volt.
Pedagógiai tanulmányaim során ismerkedtem meg ezzel a technikával Léván. A 70-es években megszerzett alapismereteimet az utóbbi 15 év alatt olyannyira továbbfejlesztettem, hogy egyéni ötleteimet megvalósítva egy sajátos stílust alakítottam ki. A napjainkban újraéledt, bizsudivatot is befolyásoló makramé-kultusz arra ösztönzött, hogy a rusztikusabb, durvább fonalak helyett finomabb anyagokkal dolgozzak. Így találtam rá a vékonyabb len- és kenderzsineg-szálakra. Az ékszer-készítésnél ezekkel a szálakkal dolgozom. Úgynevezett mikro-makramé technikát alkalmazva aprólékos műveket kreálok.
1986-tól a Karvai Mezőgazdasági Középiskola kollégiumának nevelője, majd vezetője lettem, előtte a muzslai óvoda igazgatónője voltam. 2002-től a KORAVA Vidékfejlesztési és Kulturális Társulás alapító tagja voltam Karván, ahol 34 éve élek. Ennek a szervezetnek szívügye a kézműves technikák újraélesztése és megszerettetése. A KORAVA kézműves táborokban kezdtem oktatni makramézásra a fiatalabb nemzedéket, de a révkomáromi Selye János Egyetem által szervezett pedagógus továbbképzéseken is tanítottam már.
Gyakran hívnak meg kiállításokra, vásárokra külföldön és belföldön egyaránt.
A teljesség igénye nélkül pár magyarországi helyszín: Budapest, Esztergom, Tata, Nyúl, Velem, Lábatlan, Komárom, Neszmély, Leányvár, Kecskemét, Visegrád.
Szlovákiai helyszínek: Udvard, Nyitra, Mocs, Muzsla, Köbölkút, Érsekújvár, Lég, Kolon, Párkány, Nána, Izsa, Gúta, Karva, Búcs, Komárom, Martos, Zsolna, Dunaszerdahely.
Alkotásaimat viseli többek közt: Bauer Edit EP képviselő, Szvorák Katalin népdalénekes és Siklósi Beatrix televíziós szerkesztő.
Első kiállításom Izsán nyilt meg 2008 augusztusában Szilva József festőművésszel, a második 2009-ben Virten, Czafrangó Szilvia festőművésszel. Gyermekfoglalkozásokat is tartok.
Kézműves technikáim: körmönfonás és egyéb fonástechnika, zsinórszövés, makramé

Mesterségkézműves / ékszerkészítő
Technikafonás / körmönfonás
Működési formanyugdíj mellett
Kézműves aktivitásoktat / mesterségbemutatókat tart / értékesít / kapcsolatot tart szakmai szervezetekkel, egyesületekkel
Szakmai besoroláshagyományos kézműves (tanfolyamokon, táborokban tanulta a mesterséget, magas szinten műveli)
TelepülésPárkány [Štúrovo]
Rövid URL
ID8544
Módosítás dátuma2023. december 13.

2 találat